150 - Kroměříž - Uh. Hradiště - Vsetín - Zlín

aktuality

II. Mistrovství světa v požárním sportu v Minsku
Češi jsou mistři světa v požárním útoku !

V těchto dnech se reprezentační družstvo v požárním sportu vrátilo z II. Mistrovství světa, které se konalo v Minsku (Bělorusko) ve dnech 24. - 26.9.2004.

Sportovcům se podařilo dosáhnout skvělého úspěchu a podíleli se na něm i tři příslušníci HZS Zlínského kraje z Územního odboru Uherské Hradiště.

Soutěže se zúčastnilo 19 družstev z Evropy a Asie, měla vysokou sportovní a společenskou úroveň. Soutěže v průběhu tří dnů zhlédlo na 20 tisíc diváků.

1. den soutěže - běh na 100m přes překážky - Češi obsadili 4. místo těsně za výběry Běloruska, Ukrajiny a Ruska.

2. den soutěže - výstup na cvičnou věž opět naši obsadili bezpečné 4. místo za zmíněnými velmocemi požárního sportu, dále štafeta na 4x100m s překážkami - drobné zaváhání na čtvrtém úseku nás stálo jistou bronzovou medaili. Nakonec jsme skončili na 6. místě. Před posledním dnem šampionátu zatím jasné čtvrté místo v celkovém součtu po třech disciplinách.

3. den soutěže - královská disciplína - požární útok.

V obou pokusech naši reprezentanti zaběhli nejrychleji a zaslouženě se stali MISTRY SVĚTA. Vítězství v požárním útoku posunulo Čechy na celkové třetí místo před reprezentaci Ruska. První místo uhájili domácí Bělorusové, druhá byla Ukrajina. Po loňském úspěchu na Mistrovství Evropy je to další průlom mezi absolutní světovou špičku v tomto odvětví sportu.

MS se zúčastnili a na úspěchu ČR se podíleli tito příslušníci HZS Zlínského kraje z Územního odboru Uherské Hradiště
Ivan Ressler - trenér Reprezentace ČR
Pavel Sádecký – závodník – mistr světa v požárním útoku a třetí místo v celkovém hodnocení družstev