Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

2.4.2004
tisková zpráva

150 - Kroměříž - Uh. Hradiště - Vsetín - Zlín

  aktuality
   


 

Pomoc hasičů pří vážné dopravní nehodě u Březůvek

Dne 2.4.2004 ve 17.09 hod. byl Hasičský záchranný sbor ve Zlíně požádán o pomoc při likvidaci následků vážné dopravní nehody u Březůvek.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se specializovaným vozidlem na likvidaci chemických havárií. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k dopravní nehodě mezi osobním autem BMW, osobním autem servisní služby Š Octavia a nákladním tahačem s návěsem. Při dopravní nehodě došlo především ke značnému úniku provozních kapalin a olejů po čelním střetu obou osobních aut. Zásah hasičů na místě byl rozsáhlý především pro vzájemné postavení obou osobních aut po nehodě. Hasiči zasypali přes sto metrů olejových stop sorbenty, které dále sbírali do nádob a odvezli k likvidaci. Samotný zásah trval hasičům téměř dvě hodiny a byl nutný i po odvozu vraků obou osobních aut.

Na místě přítomná záchranná služba odvezla zraněného řidiče z BMW do nemocnice k ošetření. Dopravní nehodu na místě šetřila Policie ČR Zlín, jejíž další hlídka prováděla odklon dopravy z důvodu neprůjezdnosti silnice.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail