Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

23.4.2004
tisková zpráva

150 - Kroměříž - Uh. Hradiště - Vsetín - Zlín

  aktuality
   


Požár suché trávy podél železniční trati u obcí Napajedla, Spytihněv a Babice

Dne 23.4.2004 v 14.02 hod. byli hasiči ve Zlíně informováni o požáru podél železniční trati u Napajedel.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že podél železničního náspu od Napajedel po Spytihněv hoří suchá tráva. Hasiči okamžitě začali požár hasit vysokotlakým proudem a pomocí lopat. Ještě během hašení bylo přijato oznámení, že dál po trati vznikají další požáry a ty se rychle šíří vlivem větru. Z operačního střediska ve Zlíně byla vyslána posilující jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Babice a profesionální jednotka hasičů Českých drah z Přerova.

Hasiči postupně ve vlnách najížděli do nových ohnisek požárů a tato likvidovala. Požár se hasičům podařilo zastavit před obcí Babice a asi po dvou kilometrech od místa prvního zásahu na železničním náspu. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena.

Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla zablokovaná brzda projíždějícího vlaku, od které odlétající jiskry zapalovaly suchou trávu podél trati v úseku asi dvou kilometrů.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail