hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

19.2.2005

 aktuality


Požár budovy soukromé firmy ve Slušovicích

Dne 19.2.2005 v 00:44 hod. byli hasiči informováni o požáru budovy firmy ve Slušovicích.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se třemi cisternami, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Slušovice a Vizovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru vnitřních prostor nízkopodlažní celodřevěné budovy.

Hasiči bleskově natáhli několik proudů vody a snažili se šířící požár uvnitř objektu zastavit. Kvůli silnému zakouření místností a kanceláří firmy museli hasiči zasahovat v dýchacích přístrojích. Požár zachvátil řadu kanceláří a provozních místností včetně stropu. V lehké celodřevěné konstrukci se požár snadno dostával do dalších částí stavby a zasahující hasiči se snažili zachránit obvodové zdi a střechu. To se nakonec společným úsilím podařilo asi po devadesáti minutách hašení. Při akci zajišťovaly jednotky dobrovolných hasičů kyvadlovou dopravu vody do místa zásahu. Až do dopoledních hodin na místě zůstala jednotka dobrovolných hasičů ze Slušovic k dohlídce nad místem požáru.

Vyšetřovatel hasičů ze Zlína místo požáru prohlédl pouze předběžně a ve vyšetřování pokračuje v dopoledních hodinách. Příčina vzniku požáru nebyla zatím stanovena. Způsobená škoda bude vyčíslena v řádech statisíců korun.

aktualizováno

Dopoledne proběhlo na místě požáru podrobné ohledání za přítomnosti vyšetřovatele hasičů i výjezdu policie. Příčina vzniku požáru nebyla zatím upřesněna a je nadále v šetření. Způsobená škoda byla majitelem vyčíslena na 1,7 mil. Kč.

 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail