hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

9.3.2005

aktuality

Lyžařská sezóna byla pro HZS Zlínského kraje úspěšná
"stříbrná" sezóna provázela závodníky ve třech přeborech

Za HZS Zlínského kraje se v letošní zimní sezóně zúčastnili příslušníci Územního odboru Vsetín tří přeborů hasičů v lyžování. Ze všech klání si naši sportovci přivezli medaile. Zajímavostí je i to, že to vždy byly medaile stříbrné...

1. Přebor HZS ČR a ČHSF v běhu na lyžích - 2. ročník Harrachov, 19. - 21. 1. 2005.
Přebor HZS ČR a ČHSF v běhu na lyžích se konal ve dnech 19. až 21. ledna 2005 v biatlonovém areálu SKP Harrachov. Na přebor se sjelo 58 závodníků, z toho 5 žen, z celé republiky. Družstva nebo jednotlivce vyslaly všechny HZS krajů, kromě Jihočeského a Jihomoravského, zúčastnilo se i družstvo MV-GŘ HZS ČR a družstvo Spolany Neratovice, vyslané Asociací velitelů HZS podniků. Zde dosáhl na medailové pozice Libor Bitala z ÚO Vsetín, který v disciplíně 10 km klasickou technikou získal stříbrnou medaili.

2. Přebor HZS ČR a ČHSF v obřím slalomu na lyžích a snowboardu proběhl v areálu sjezdových tratí Figura na Pradědu dne 2.2.2005.
Akce se zúčastnilo celkem 140 závodníků z řad hasičů. Zástupci zlínského kraje Ing. Pavlu Kvasnicovi se podařilo získat stříbrnou medaili.

3. Třetím kláním byl Jesenický pohár dne 25.února 2005 v běhu na lyžích pořádaný Hasičským záchranným sborem České republiky, ČHSF a Sportovním klubem při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje.
Zde byla opět našim závodníků souzena druhá místa. Libor Bitala získal stříbro v disciplíně 10 km klasicky a Ing. Pavel Kvasnica stříbro v běhu na 10 km volnou technikou.

Všem našim sportovcům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci HZS Zlínského kraje.