hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

9.5.2005

 aktuality


Požár závodního auta ve Zlíně, Loukách

Dne 9.5.2005 ve 12:09 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta ve Zlíně, Loukách.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve Zlíně Loukách, na příjezdové komunikaci ke skládce Suchý Důl, došlo k velmi rozsáhlému požáru závodního speciálu zn. Š Felicia.

Už při příjezdu hasičů bylo celé vozidlo v plamenech a jednotka musela zasáhnout pomocí jednoho vysokotlakého proudu vody. Vozidlo bylo uhašeno asi po deseti minutách zásahu a dalších dvacet minut trvalo ochlazování jednotlivých komponentů auta. Požárem bylo vozidlo zcela zničeno. Při požáru došlo k explozi ručního hasicího přístroje u sedadla spolujezdce. Během požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že při jízdě se závodním strojem přestal motor pracovat a náhle zpozoroval plameny pod kapotou. Po zastavení stačil pouze z vozidla vystoupit a jen přihlížet rychle se rozšiřujícímu požáru. Při vystupování ani nestačil použít hasicí přístroj z vozidla. Mimo vůz stačil pouze zavolat na pomoc hasiče a svého kamaráda, který mu přivezl jiný ruční hasicí přístroj. Jejich snaha o uhašení vozu však byla marná a požár uhasili až hasiči. Způsobená škoda byla vyčíslena na 400.000 Kč. Podle prvotního šetření byl závodní vůz ve výstavbě, přičemž nebyl ještě schválen pro provoz ani k závodům.


kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail