hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

14.5.2005

 aktuality


Požár dodávky s montážní plošinou ve Starém Městě

Dne 14.5.2005 v 03:04 hod. byli hasiči informováni o požáru auta ve Starém Městě.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na parkovišti u cukrovaru došlo k rozsáhlému požáru odstavené speciální dodávky.

Hasiči přijeli na místo v době, kdy bylo vozidlo zcela v plamenech. Vysokotlakým proudem vody byl požár postupně uhašen, ale zásahem se podařilo zachránit pouze některé části vozu. Požárem byla zničena vnitřní část vozu a vybavení.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo pouze předběžně ohledáno s tím, že ve vyšetřování se bude pokračovat v dopoledních hodinách.

aktualizováno

V dopoledních hodinách proběhlo na místě další šetření hasičů i policie. Příčinou vzniku požáru může být buď technická závada nebo úmyslné založení neznámým pachatelem. Na případu se dále pracuje ve společném šetření. Požár zničil speciální opravárenské vozidlo zn. Freightliner s montážní plošinou na opravy elektrických zařízení. Způsobená škoda byla vyčíslena na 1 mil. Kč. 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail