hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

25.5.2005

 aktuality


Záchrana čtyř zavalených dělníků v Uherském Hradišti, Mařaticích

Dne 25.5.2005 ve 14:41 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně zavalených osob na stavbě v Mařaticích.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště se zásahovými vozidly. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v areálu soukromých firem v Mařaticích došlo k pádu čtyř stavebních dělníků do rozestavěné venkovní výtahové šachty u jedné z budov.

Při příjezdu záchranářů byl již jeden z dělníků vyhrabán dalšími ze svých kolegů. Další tři dělníci byli ze sutin vyhrabáni a zachráněni hasiči, kteří je předali do péče lékařů zdravotnické záchranné služby. Hasiči pomohli zdravotníkům naložit těžce zraněné muže a ti byli okamžitě odvezeni k hospitalizaci do nemocnice.

Dělníci pracovali na stavbě venkovní výtahové šachty, která byla přístavbou k budově jedné ze soukromých firem. Z vrcholu stavby, ve výšce třetího patra, se všichni čtyři probořili z lešení do šachty a propadli se do hloubky asi patnácti metrů. Při pádu sebou strhli i část stavebního materiálu, který je zavalil v podzemní části. Šachta o vnitřním rozměru téměř 3x3 metry byla otevřenou stavbou a záchranáři měli ke zraněným snadný přístup.

Případ je nadále v šetření Policie ČR Uherské Hradiště

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail