hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

14.6.2005

 aktuality


Pomoc hasičů při záchraně zraněného koně u obce Březolupy

Dne 14.6.2005 ve 14:49 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně koně z potoka u Březolup.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nedaleko farmy u obce Březolupy došlo k pádu koně do koryta místního potoka.

Hasiči, ve spolupráci s majiteli, pomáhali s vyproštěním koně z koryta potoka. Jedenáctiletý poník se propadl do pět metrů hluboké strže jednoho z břehů. Při pádu se zranil a nebyl schopen si sám pomoci.

Za pomoci popruhů a lan byl kůň zajištěn a traktorem vytažen po břehu na louku. Koník byl neklidný a pomáhající museli být opatrní při jeho záchraně v těžce přístupném terénu a strmém korytu potoka. Přivolaný veterinář konstatoval těžké zranění páteře a majitelům doporučil utracení zvířete.

Podle zjištěných informací byl poník ve společném výběhu s ostatními koňmi, když ho jiný kůň násilím vytlačil přes ohradu. Těsně za ohradou byl však hustě zarostlý břeh potoka, ve kterém se poník propadl do potoka a zranil se.
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail