hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

11.11.2005

 aktuality
Požár v kuchyni rodinného domu v Tlumačově

Dne 11.11.2005 v 04:18 hod. byl hlášen požár rodinného domu v Tlumačově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se dvěma cisternami, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Tlumačov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v jednopodlažním rodinném domě došlo k požáru v kuchyni.

Před příjezdem jednotek hasičů se obyvatelé domu snažili požár hasit pomocí kbelíků s vodou, což bylo málo účinné. Hasiči bleskově rozvinuli vysokotlaké vodní vedení a požár uhasili. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru z kuchyně na další místnosti v domě. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Silně zakouřené prostory domu musely být hasiči odvětrány přetlakovou ventilací.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Příčina vzniku požáru je ve společném šetření hasičů a policie. Na místě se podařilo zajistit několik stop, které budou podrobeny odbornému zkoumání. Požárem způsobená škoda na vybavení kuchyně byla vyčíslena na 150.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit hodnoty domu ve výši 1 mil. korun.

Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen řidičem kamionu a řidičem autobusu, kteří projížděli kolem a viděli valící se kouř z oken domu.

aktualizováno

Celé dopoledne probíhalo společné šetření vyšetřovatele hasičů a policie na místě požáru. Zajištěné stopy budou zaslány k odborné expertíze specializovaného pracoviště Policie ČR v Brně. Vyšetřovací verze se zabývají otázkami technické závady na elektroinstalaci nebo na vybavení kuchyně. V tomto počátečním stádiu šetření nebyla prozatím ani vyloučena možnost úmyslného založení požáru.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail