hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

22.11.2005

 aktuality


Požár rodinného domu a hospodářských stavení v Liptále
tragické úmrtí mladého muže

Dne 22.11.2005 v 01:24 hod. byli hasiči informováni o požáru domu v obci Liptál.

 

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína se třemi cisternami, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Liptál, Vizovice a Jablůnka. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu a několika budov hospodářských stavení.

 

Už při příjezdu hasičů byla značná část budov v plamenech a požár se rychle šířil na střechu velké stodoly. Stodola navíc stála u rodinného domu, který se podařilo hasičům zásahem zachránit. Požár vznikl v obytné budově, ve které přebýval syn majitelů. Tato část obytných místností byla s rodinným domem rodičů spojena komplexem hospodářských budov a stodolou.

 

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem až do ranních hodin. Zásah hasičů podporovalo celkem šest cisteren. V hospodářských budovách hasiči nalezli sudy s naftou a plynovou svářecí soupravu, která musela být ochlazována před případným výbuchem.

 

Od vzniku požáru se také pohřešoval syn majitelů nar. 1967, byt. Liptál. Vyšetřovatel hasičů si ještě v brzkých ranních hodinách prohlédl místo požáru a rozhodl o dalším šetření až v dopoledních hodinách.

 

aktualizováno

 

08:30 hod.

Vyšetřovatel hasičů přijel na místo požáru, aby pokračoval v ohledání a ve zjišťování příčiny vzniku požáru.

 

09:00 hod.

Při ohledání pokoje v obytných místnostech bylo nalezeno silně ohořelé tělo muže, který při požáru zemřel. Očekává se příjezd policie k provedení dalších nutných opatření. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření. Způsobené škody byly předběžně odhadnuty do 1 mil. korun.

 

11:00 hod.

Majitel si vyčíslil požárem způsobené škody na 50.000 Kč.

Jako oficiálně uvedená částka majitelem je tato hodnota dále vedena i v dokumentech prošetřované události u hasičů.

 

11:30 hod.

Na základě získaných informací z místa požáru, z ohledání požářiště, a dalších důležitých informací od rodičů zemřelého, se vyšetřovatel domnívá, že nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru byla nedbalost muže při kouření v posteli. Případ je nadále ve společném šetření hasičů i policie. Tělo zemřelého muže bude podrobeno pitvě.

 

 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail