hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

27.11.2005

 aktuality


Rozsáhlý požár rodinného domu v obci Bystřička

Dne 27.11.2005 ve 21:27 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v obci Bystřička.

 

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Jablůnka a Bystřička. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v centru obce došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu a hospodářského stavení.

 

Už při příjezdu hasičů byla značná část střechy domu v plamenech. Požár se rychle šířil a hlavní snahou hasičů bylo co nejvíce uchránit především obytnou část celodřevěného domu. Hasiči natáhli několik proudů vody a začali s intenzivním hašením. Několik hasičů v dýchacích přístrojích proniklo do chalupy, kde byl nalezen silně podnapilý muž. Ten byl vytažen z domu bez zjevných známek zranění.

 

Zásahem se podařilo uchránit většinu obytných místností a polovinu střechy rodinného domu. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

 

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo předběžně ohledáno. Požár zcela zničil hospodářskou část domu, stodolu a polovinu střechy rodinného domu. Požárem způsobené škody byly předběžně vyčísleny nejméně na 100.000 Kč.

 

aktualizováno

 

V dopoledních hodinách proběhlo podrobné ohledání místa požáru. Vyšetřovatel hasičů našel místo vzniku požáru, které bylo v hospodářském stavení. Jako možné příčiny vzniku požáru jsou dále prověřovány dvě verze. Jednou je možnost závady na staré elektroinstalaci, do které majitel neodborně zasahoval. Druhou možností je nedbalost muže při kouření cigarety a odhození nedopalku.

 

foto z dopoledního ohledání

 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail