hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

16.5.2006

 aktuality


Požár drceného gumového odpadu v Tlumačově

Dne 16.5.2006 ve 13:42 byli hasiči informováni o požáru odpadu v Tlumačově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic se dvěma cisternami, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Tlumačova a Kvasic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v areálu soukromého podniku na zpracování odpadu došlo k požáru.

Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit zaměstnanci firmy, kteří použili nejméně šest velkokapacitních práškových mobilních hasicích přístrojů. Vzhledem k rozsahu požáru to nebylo dostatečně účinné a likvidace požáru vyžadovala razantnější hasební zásah.

Hasiči zjistili, že požár zachvátil šest metrů vysokou hromadu drceného gumového odpadu z pneumatik na ploše asi 10 x 5 metrů. Požár se rozšířil také na odstavený železniční vagon, který stál na kusé koleji a byl rovněž určen k demolici. Hasiči postupně požár lokalizovali a zabránili jeho šíření především na vedlejší hromadu z půlených pneumatik.

Hasičům se podařilo držet lokalizaci, ale tlak vody z koncového připojení podzemního hydrantu nebyl dostatečně silný. Proto museli dobrovolní hasiči natáhnout dálkové vodní vedení a připravit tak podmínky pro chystaný frontální útok. Velitel zásahu se rozhodl pro frontální útok pěnou, kterou hromadu hořícího gumového odpadu zavalil a hlavní požár uhasil.

Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Vlivem příznivého větru byl hustý stoupající kouř unášen mimo obytné zóny města a nikdo z obyvatel tak nebyl přímo ohrožen. Na místě byl po dobu zásahu přítomen i starosta obce, který dohlížel nad vývojem situace s možností okamžitého informování občanů pomocí obecního rozhlasu.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail