hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

22.5.2006

 aktuality


Požár v provozu lihovaru v obci Nivnice

Dne 22.5.2006 v 06:45 hod. byli hasiči informováni o požáru v lihovaru v obci Nivnice.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Nivnice a Vlčnov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v jednom z provozů došlo k požáru lihu ve výrobním varném kotli.

Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit zaměstnanci pomocí ručních práškových hasicích přístrojů. Po příjezdu hasičů bylo do provozu nataženo vodní vedení a požár byl dohašen. Po uhašení plamenů hasiči ochlazovali výrobní měděné kotle lihovarnického provozu, byl odpojen přívod páry a další energie. V místě zásahu museli hasiči pracovat v dýchacích přístrojích. Výrobní místnosti museli hasiči odvětrat přetlakovou ventilací.

Při požáru nedošlo k žádnému fyzickém zranění zaměstnanců. Jedna žena utrpěla šok a musela být odvezena k lékaři.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovatel zjistil, že jedna zaměstnankyně pracovala na varných kotlích při výrobě alkoholického nápoje (borovičky). Při plnění kotle lihem, a po sepnutí elektrického čerpadla, došlo k požáru. Uvnitř provozu bylo poškozeno elektrické vedení a asi patnáct zářivkových osvětlovacích těles.

Požár poškodil i část výrobního zařízení, které tak musí být odstaveno z provozu. Požárem způsobené škody byly předběžně vyčísleny na 100.000 Kč. Přesná příčina vzniku požáru je nadále v šetření, stejně jako průběh požáru nebo výbuchu plynů. Zásahem hasičů se podařilo uchránit hodnoty provozu ve výši 3 mil. Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail