hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

22.5.2006

 aktuality


Požár interiéru osobního auta po explozi plynového zapalovače v Otrokovicích

Dne 22.5.2006 v 18:15 hod. byli hasiči požádáni o prošetření požáru v interiéru osobního auta v Otrokovicích.

Na místo vyjel pouze vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který si místo požáru prohlédl. Šetřením bylo zjištěno, že majitel vozu zn. Kia Sorento odstavil své auto v dopoledních hodinách v areálu firmy a vrátil se k němu až v podvečer.

Po otevření vozu na něj čekalo nemilé překvapení v podobě zcela zakouřeného a požárem poškozeného interiéru. Protože se pravděpodobně domníval, že mu někdo zapálil vůz úmyslně, přivolal na pomoc nejdříve policii.

Policejní hlídka si vůz prohlédla a ke zjištění příčiny nechala vyslat odborníka na vyšetřování požárů z HZS Zlínského kraje.

Důkladnou prohlídkou vozidla byl mezi sedadly nalezen malý plynový zapalovač po explozi náplně. Příčinou vzniku požáru byla tedy nedbalost majitele vozu, který zanechal  plastový zapalovač v autě. Zapalovač vlivem působení zvýšené teploty explodoval a způsobil hoření předního sedadla spolujezdce i dalších částí interiéru. Požár uvnitř auta sám uhasl po spotřebování vzdušného kyslíku.Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 50.000 Kč.

Případ může být dostatečným varováním pro všechny ostatní řidiče. Podobných případů je v našem kraji hlášeno i několik za rok.
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail