hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

30.5.2006

 aktuality


Požár v kuchyni bytu pavlačového domu ve Vsetíně

Dne 30.5.2006 v 14:29 hod. byli hasiči informováni o požáru v obytném domě ve Vsetíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s rychlým zásahovým autem a jednou cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ve známém pavlačovém domě došlo k požáru v jednom z bytů v přízemí.

Požár byl ze značné části uhašen ještě před příjezdem hasičů sousedy, kteří použili hadici a napojení na vodovodní baterii. Hasiči místo požáru překontrolovali a byt odvětrali. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo požáru ohledáno. Požár vznikl v době nepřítomnosti uživatelů bytu a poškodil pračku, ledničku i část vybavení kuchyně. Požár zjistila žena, která se s dítětem vracela od lékaře a po otevření bytu spatřila kouř a plameny. Způsobené škody byly vyčísleny na 10.000 Kč. Příčinou vzniku požáru bylo s největší pravděpodobností přepětí na elektrické rozdvojce, která byla napojena na přívod od sousedů.
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail