hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

4.5.2007

 aktuality


Pomoc hasičů po nehodě na železničním přejezdu ve Zlíně

Dne 4.5.2007 v 04:56 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po nehodě na železničním přejezdu ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem a jednotka profesionálních hasičů ČD z Přerova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v části Podvesná došlo k dopravní nehodě na nechráněném železničním přejezdu mezi osobním autem zn. Š Fabia a osobním vlakem.

Řidič osobního auta, jedoucí od nemocnice, vjel na nechráněný železniční přejezd v době, kdy se od Vizovic blížil osobní vlak. Došlo ke vzájemnému střetu a vlak tlačil auto po kolejišti asi dvacet metrů do prostoru nedaleké zastávky.

Ve vlakové soupravě cestovalo na devadesát osob a nikdo z nich nebyl při nehodě zraněn. Řidič osobního auta utrpěl jen lehké zranění, které bylo ošetřeno na místě zdravotnickou záchrannou službou. Dopravní nehoda zablokovala železnici a důležitý dopravní bod, který omezil i městskou hromadnou dopravu. Pro cestující byla zřízena náhradní autobusová přeprava.

Hasiči na místo museli později vyslat i speciální vyprošťovací vozidlo, kterým byl teprve oddělen vrak osobního auta od vlakové soupravy. Silniční doprava byla uvolněna až krátce před sedmou hodinou ranní. Hasiči vrak auta z kolejiště vytáhli jeřábem a místo předali k šetření policii a drážní inspekci.

mjr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail