hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

11.5.2007

 aktualityprstík holčičky se podařilo vyprostit až na stanici hasičů v Luhačovicích

Hasiči vyprošťovali batole z rámu postele v Luhačovicích
perforovaný bok rámu manželské postele se stal pastí pro prsty dítěte

Dne 11.5.2007 v 07:40 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně malého dítěte v Luhačovicích.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Luhačovic s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že čtrnáctiměsíční holčička strčila prstíky do dírek perforovaného boku rámu manželské postele a nemohla je vytáhnout.

Zoufalým a vystresovaným rodičům se podařilo vytáhnout tři prstíky, ale poslední čtvrtý zůstal v dírce zaklíněný. Otec proto na pomoc zavolal hasiče, kteří na místo přijeli za pár minut. Běžnou cestou už nebylo možné napuchající prstík vytáhnout, a proto byli hasiči nuceni rozstřihnout rám postele speciálním hydraulickým vyprošťovacím zařízením.

Po odstřižení části rámu postele byla holčička převezena na stanici hasičů v Luhačovicích, kde byl zbytek rámu opatrně rozřezán ručně ve svěráku a za pomoci rozbrušovací pily i pilky na železo. Zraněný a pohmožděný prstík byl uvolněn, ale bylo nutné ho ošetřit. Po dohodě se zdravotnickou záchrannou službou si dítě převezl sám otec na úrazové oddělení nemocnice ve Zlíně.
 

mjr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail