hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

27.5.2007

 aktuality


Pomoc hasičů po tragické dopravní nehodě u Uherského Brodu
další těžká nehoda mezi Pepčínem a Uherským Brodem

Dne 27.5.2007 v 16:14 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě u Uherského Brodu.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu I/50, došlo k tragické dopravní nehodě mezi cyklistou, osobním autem a motocyklistou.

Po vzájemném střetu cyklisty a osobního auta byl muž z kola odhozen na protijedoucího motocyklistu. Při nehodě utrpěl cyklista i motocyklista vážné zranění. Záchranáři zdravotnické služby se snažili oživit zraněného cyklistu. Přes veškeré úsilí byla jejich snaha nakonec marná a cyklista svým zraněním na místě nehody podlehl. Zraněný motocyklista byl odvezen do nemocnice k ošetření. Později byla k ošetření odvezena i spolujezdkyně z osobního auta, která byla lehce zraněna od střepů zničeného čelního skla.

Hasiči pomohli zdravotníkům, policistům a s úklidem po dopravní nehodě. Osobní auto i motocykl byl hasiči zajištěn proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Nehoda si vyžádala omezení v dopravě a odklon vozidel asi na dvě hodiny.
 

mjr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail