hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

5.11.2007

 aktuality


Požár obytného podkroví rodinného domu ve Zlíně, Štípě
majitel se před požárem zachránil útěkem

Dne 5.11.2007 ve 20:18 hod. byli hasiči informováni o požáru v rodinném domě ve Štípě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Kostelce a Štípy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k většímu požáru obytného podkroví rodinného domu.

Už při příjezdu hasičů byly vidět mohutné plameny šlehající z okna pokoje. Hasiči bleskově rozvinuli dva proudy vody a v dýchacích přístrojích pronikli do hořícího a zakouřeného patra. Zásah byl veden jak zevnitř domu, tak i z nastavovacího žebříku ze zahrádky.

Požár byl lokalizován asi po půlhodině intenzivních hasicích prací. Další dohašovací a likvidační práce trvaly hasičům asi dvě hodiny. Během zásahu byl celý dům odvětráván přetlakovou ventilací a požárem zničené věci museli hasiči z domu vyházet ven. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Majitel uvedl, že se večer vrátil domů a ulehl ve svém pokoji. Probudil ho štiplavý kouř a začínající požár v místnosti. Před plameny a zraněním se včas zachránil útěkem.

Požár zničil kompletně jeho pokoj v podkroví s životní sbírkou asi tisíce hudebních CD a hudebních knih. Zasažena byla také chodba a další pokoj. Požárem způsobené škody byly vyčísleny asi na 400.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo zabránit rozšíření požáru na střechu a sousední dům. Uchráněné hodnoty se odhadují na 1,6 mil. Kč.

Příčina vzniku požáru byla z počátku nejasná, ale velmi důkladným šetřením a hledáním stop byl nakonec i tento požár vyřešen. Vyšetřovatel zjistil, že požár způsobila technická závada na zásuvce elektrické prodlužovací šňůry, která byla položena na dřevěné podlaze pod postelí.


s životní sbírky hudebních CD a hudebních knih zůstala jen hromada popela

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail