hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

28.11.2007

 aktuality


Hasiči zabránili ekologické havárii v řece u Horní Bečvy
z
havarovaného traktoru vyteklo asi 50 litrů nafty

Dne 28.11.2007 ve 13:54 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii traktoru do řeky u Horní Bečvy.

Na místo vyjela nejdříve jen jednotka hasičů z povolání města Rožnov pod Radhoštěm s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že do Rožnovské Bečvy, pod přehradou, havaroval traktor.

Velitel jednotky potvrdil na místě únik většího množství pohonných hmot z převráceného traktoru a vyžádal si výjezd posil. Operační důstojník HZS Zlínského kraje vyslal k havárii speciální protichemický kontejner a jedno zásahové vozidlo profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, a posilující jednotku sboru dobrovolných hasičů z Horní Bečvy.

Hasiči se snažili především zabránit šíření ropné skvrny po hladině. K tomuto účelu bylo nataženo několik norných stěn, sorbčních koberců a sorbčních hadů. Zachycená nafta na norných stěnách byla zasypávána speciálním plovoucím sorbentem a následně sbírána z hladiny do připravených nádob i kontejnerů.

Po příjezdu jeřábu byl havarovaný traktor vytažen na silnici a uložen na vozidlo odtahové služby. Teprve poté mohli hasiči dokončit práci na vodní hladině. Celý zásah byl ukončen až v 17:30 hod, kdy byly odstraněny i norné stěny z hladiny řeky.


hlavním úkolem hasičů bylo rychle zastavit šíření ropné skvrny

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail