hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

2.8.2008

 aktuality


Požár lisovacího stroje na poli u Blišic
zemědělec zabránil velkým škodám

Dne 2.8.2008 ve 14:55 hod. byli hasiči informováni o požáru na poli nedaleko Koryčan na Kroměřížsku.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan s jedním zásahovým vozidlem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Koryčan a Střílek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na poli u Blišic došlo k požáru lisovacího stroje na slámu.

Před příjezdem hasičů se snažil požár uhasit zemědělec, který slámu sbíral. Po zpozorování požáru stroj zastavil, odpojil traktor a odvezl ho do bezpečné vzdálenosti. Sám se také pokusil požár uhasit a za použití tří hasicích přístrojů byl úspěšný. Zásahem se mu podařilo plameny utlumit do příjezdu hasičů, čímž uchránil značné hodnoty stroje.

Jako první z hasičů na místě zasahovala jednotka z Koryčan. Hasiči následně požár zlikvidovali proudem vody a zabránili jeho dalšímu šíření do okolí. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že sbíral slámu z pole, když si všiml kouře z lisovacího a vázacího stroje. Po zastavení provedl všechna nezbytná bezpečnostní opatření k minimalizování škod. Odpojil traktor, vypnul proud do vazačky, pokusil se požár hasit a zavolal na pomoc hasiče.

Požár vznikl po technické závadě na elektroinstalaci vázací části stroje. Způsobená škoda byla vyčíslena na 100.000 Kč. Správnou reakcí zemědělce byl uchráněn další majetek stroje za 2 mil. Kč.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail