hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

27.8.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po dopravní nehodě u Podlesí
po čelním střetu dva zranění, komplikace v dopravě

Dne 27.8.2008 v 07:02 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po dopravní nehodě u Podlesí.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu I/57 u Valašského Meziříčí, došlo ke střetu dvou osobních aut zn. Š Felicia combi a Daewoo Matiz.

Po vzájemném čelním střetu dvou osobních aut došlo ke zranění obou řidičů. Jedno vozidlo zcela zablokovalo provoz na silnici a druhé auto skončilo v příkopu. Zraněné si na místě převzala do své péče posádka zdravotnické záchranné služby, která je ošetřila. Lékař na místě konstatoval, že šlo o lehká zranění.

Po střetu vozů došlo k utržení předních kol na obou autech a k následnému vytečení oleje na silnici a do půdy. Hasiči zajistili oba vraky proti případnému požáru a proti dalšímu úniku provozních kapalin. Hasiči položili sorbční desky a zbytky oleje zasypali.

Zablokovaná hlavní silnice zkomplikovala dopravu z Valašského Meziříčí na Vsetín a na uvolnění museli čekat kamiony i autobusy. Po zadokumentování dopravní nehody policií pomohli hasiči s naložením vraků na odtahové auto. Vozovka byla znovu otevřena kolem půl desáté dopoledne.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail