hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

3.9.2008

 aktuality


Požár kůlny a dřevěných palet v Bystřici pod Hostýnem
hasiči zachránili výrobní halu za 5 milionů

Dne 3.9.2008 ve 21:27 hod. byli hasiči informováni o požáru ve firmě v Bystřici pod Hostýnem.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem s jedním zásahovým vozem, kterou posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů z Bystřice p. H. a Rychlova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru malé kůlny, sena a uskladněných palet firmy.

Už při příjezdu hasičů byl vidět rozsáhlejší požár skladu palet a stromu, který se nebezpečně rozšiřoval. Hasiči byli na místě za dvě minuty od výjezdu. Velitel nechal rozvinout dva proudy vody a začal intenzivní boj s plameny. Včasným zásahem hasičů se podařilo zabránit dalšímu šíření požáru a uchránit tak blízkou výrobní halu. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Vyšetřovatel zjistil, že požár nejdříve vznikl na vedlejším pozemku v seníku. Odtud se přes plot rozšířil na uskladněné palety firmy. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 25.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo zachránit majetek firmy za 5 mil. Kč. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost nebo úmysl neznámé osoby, po které pátrá policie.

 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail