hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

7.9.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po těžké dopravní nehodě ve Zlíně
zraněná spolujezdkyně z motocyklu v nemocnici

Dne 7.9.2008 v 18:03 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po velmi těžké dopravní nehodě Ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na ul. Březnická, křižovatka u zimního stadionu, došlo k velmi těžké dopravní nehodě mezi osobním autem zn. Renault Scénic a motocyklem zn. Suzuki GSX 1300 R Hayabusa.

Po vzájemném střetu byl vůz odhozen mimo hlavní komunikaci a do prostoru připojovacích ulic. Motocykl zůstal ležet v křižovatce, a také na silnici. Při nárazu vylétla spolujezdkyně ze sedla motorky a dopadla na vozovku. Řidič osobního auta i motocyklu vyvázli bez zranění.

Ze záchranářů dorazili na místo jako první hasiči, kteří se začali starat o zraněnou spolujezdkyni. Ta ležela nehybně na zemi u přechodu, kam dopadla po nárazu motocyklu do auta. O minutu později přijela posádka zdravotnické záchranné služby, hasiči pomohli s naložením pacientky do vakuových nosítek a do sanitky. Po prvotním ošetření byla žena odvezena do nemocnice k další nezbytné lékařské péči.

Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin a olejů z motocyklu, které byly zlikvidovány sorbenty. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost dopravy. Nehodu na místě šetřila policie.


motocykl byl čelním nárazem značně poškozen

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail