hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

7.9.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po havárii auta do kanálu u Spytihněvi
z potápějícího se vozu vylezla zraněná řidička včas oknem

Dne 7.9.2008 ve 21:10 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii auta do kanálu u obce Spytihněv.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic s jedním zásahovým vozem a speciálním vyprošťovacím autem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nedaleko přístaviště ve Spytihněvi havarovalo do kanálu osobní auto zn. VW.

Osmatřicetiletá řidička havarovala do vodního kanálu nedaleko přístaviště. Při jízdě neodbočila na souběžnou komunikaci s kanálem a vjela přímo do vody. Po havárii se stačila včas sama zachránit, když z vozu vylezla oknem.

O ženu se nejdříve postarala hlídka policie, která ji předala posádce zdravotnické záchranné služby. S podezřením na otřes mozku byla odvezena do nemocnice na vyšetření a pozorování.

Z osobního auta byla vidět nad hladinou pouze část střechy. Za pomoci speciálního vyprošťovacího auta byl utopený vrak hasiči vytažen z vody ven. Rameno jeřábu nedosáhlo na druhou stranu kanálu, a proto bylo auto ve vodě nejdříve přitaženo na popruhu, a poté vyzdviženo na břeh. Ve vodě pracoval jeden hasič v suchém obleku, který byl jištěn lanem ze břehu. Případ na místě šetřila policie.


k přístavišti je to doleva a do kanálu rovně... pro hasiče zásah průměrně dvakrát za rok

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail