hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

8.9.2008

 aktuality


Pomoc hasičů s transportem obézní ženy v Uh. Hradišti

deset hasičů přenášelo a transportovalo ženu do nemocnice

Dne 8.9.2008 ve 12:30 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při transportu obézní ženy do nemocnice v Uherském Hradišti.

Hasiči byli o pomoc požádáni zdravotnickou záchrannou službou, jejichž posádka ani technika neumožňovala transport pacientky do nemocnice. Žena váží asi 200 kilogramů a těžká by byla i její přeprava v sanitním voze.

Událost se stala hned naproti stanici hasičů v Uherském Hradišti, a tak na pomoc mohlo vyjít deset sloužících mužů. Ti opatrně snesli pacientku z jejího bytu v přízemí do připraveného vozu hasičů zn. VW Transporter. Žena byla uložena na ložnou plochu a opatrně převezena do nemocnice k další nezbytné péči a hospitalizaci.

Podobné zásahy absolvují hasiči i několikrát ročně. Jeden z velmi podobných velkých zásahů se udál v Uherském Ostrohu. Dne 4.9.2006 "bojovalo" pětadvacet profesionálních a dobrovolných hasičů s vynesením pacientky z domu. Stejně těžká seniorka musela být odnesena i s postelí přes okno domu. Žena byla i s postelí naložena do tranzitu a následně převezena do nemocnice, což se ukázalo jako jediný možný způsob její záchrany.


transport nemocné obézní ženy byl nad síly i techniku zdravotníků... pomohli hasiči

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail