hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

15.9.2008

 aktuality


Výbuch zemního plynu v rodinném domě ve Vlčnově
nebezpečný výbuch bez požáru nikoho nezranil


Dne 15.9.2008 v 10:47 hod. byli hasiči informováni o výbuchu plynu ve Vlčnově.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Brodu s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v jednom z rodinných domů došlo k výbuchu zemního plynu.

Svědek události nahlásil na tísňovou linku, že uslyšel výbuch a spatřil vylétnout sklo z oken domu. Na místo vyjeli profesionální záchranáři, který byli na místě za osm minut od výjezdu.

Hasiči začali s průzkumem, který potvrdil, že nikdo z majitelů nebyl doma a nikdo tak nebyl ani zraněn. Velitel zásahu si nechal na místo vyslat vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště, který začal zjišťovat příčinu mimořádné události.

aktualizováno

Vyšetřovatel potvrdil rozsáhlost výbuchu, který zničil prakticky celý vnitřní prostor domu. Celý dům musí posoudit odborník na statiku, který rozhodne o dalších opatřeních, a tím i dopadech na obyvatele objektu. Způsobené škody budou vysoké.

Po podrobném ohledání místa výbuchu bylo zjištěno, že došlo k postupnému uvolnění většího množství plynu do prostoru kuchyně. Plyn unikal z přívodu, který byl před dvěma lety odpojen z plynového sporáku. Nahromaděný plyn byl zažehnut některým z elektrospotřebičů, např. ledničky v momentě sepnutí kompresoru.

Při výbuchu došlo ke zranění psa majitelů, který byl se zraněním převezen na veterinární kliniku. Případ nadále šetří Policie ČR.

Z posledních událostí na Uherskohradišťsku evidujeme případy ve Strání - zde, a ve  Starém Městě - zde.


výbuch plynu poškodil rodinný dům, vnitřní zdi, vybavení domácnosti a zničil okna

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail