hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

26.9.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po pracovní nehodě v lese u Zubří
záchranáři na pomoc muži převaleného traktorem

Dne 26.9.2008 v 09:05 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při vyproštění muže pod traktorem v lese u Zubří.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozidlem a jednotka hasičů z povolání města Rožnov pod Radhoštěm s dalším vozem do terénu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v lese u Zubří došlo k havárii traktoru zn. Zetor, který se převalil přes muže.

Při svážení dřeva v lese se traktor dostal do smyku, převrátil se a začal se kutálet ze svahu. Po kotrmelci se vozidlo zastavilo až o několik stromů a zůstalo na kolech. Při havárii vypadl řidič ze sedadla a valící se traktor ho vážně zranil. Na pomoc museli vyjet hasiči i zdravotníci. Jejich výjezdová vozidla byla odstavena na příjezdové komunikaci a dál museli záchranáři pokračovat několik set metrů pěšky do těžkého terénu.

Jako první na místo přijela posádka zdravotníků, která zraněnému začala okamžitě poskytovat první pomoc. Během zásahu zraněný asi čtyřicetiletý muž se záchranáři komunikoval a byl při vědomí. Po prvotním ošetření byl muž naložen do vakuového lůžka a hasiči byl z rokliny vynesen k sanitnímu vozu. Následně byl zraněný přepraven do nemocnice k další nezbytné péči a hospitalizaci.

Hasiči zajistili havarovaný traktor proti případnému požáru a úniku povozních kapalin. Případ byl předán policii, která dále událost prošetřovala. K úrazu došlo na soukromém pozemku a při soukromé těžbě dřeva.

 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail