hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

28.9.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po tragické nehodě pod Bumbálkou
dobrovolní hasiči z Karolinky znovu u těžké nehody
vzájemné dohody o mezistátní příhraniční spolupráci v praxi

Dne 28.9.2008 v 15:45 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě u Velkých Karlovic.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozidlem, kterou posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Karolinky s rychlým zásahovým vozem a cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v lesním úseku státní hranice Slovenska, mezi Bumbálkou a Makovským průsmykem, došlo k tragické dopravní nehodě mezi motocyklistou a osobním autem.

Po vzájemném čelním střetu motocyklu a osobního auta utrpěl dvaačtyřicetiletý motocyklista z Bohumína velmi těžká zranění v oblasti hrudníku, kterým na místě podlehl. Řidička osobního auta utrpěla šok a lehčí zranění. Její spolujezdec v osobním autě nebyl při srážce zraněn.

Na místo dopravní nehody, která se stala na krátkém úseku silnice I/35 vedoucí podél státní hranice, se sjeli záchranáři jak ze Slovenska, tak i z České republiky. Slovenští záchranáři byli na místě jako první a poskytli pomoc zraněné řidičce. Po ošetření byla naložena do vozidla zdravotnické služby Zlínského kraje a odvezena do nemocnice ve Vsetíně.

Hasiči z obou států se společně podíleli na likvidaci následků dopravní nehody, zajistili vozy proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbenty.

Doprava na hlavním silničním tahu byla značně omezena a po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla doprava řízena kyvadlově Policií ČR i příslušníky Policajného sboru SR.


pro dobrovolné hasiče z Karolinky další zásah u těžké víkendové nehody

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail