hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

9.10.2008

 aktuality


Požár interiéru kabiny nákladního auta v Kroměříži
hasiči uchránili náklad kartonů

Dne 9.10.2008 v 19:05 hod. byli hasiči informováni o požáru nákladního auta v Kroměříži.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže se dvěma cisternami. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru v kabině auta zn. Iveco.

Hasiči byli na místě už za dvě minuty od výjezdu. Bleskově natáhli vodní vedení a požár postupně lokalizovali a uhasili. Zásahem se jim podařilo zabránit rozšíření požáru z kabiny na nákladovou plochu a uchránit tak náklad kartonů před zničením. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Požár zpozoroval náhodný občan, který událost oznámil na tísňovou linku. Požár zničil především interiér kabiny tahače a majiteli způsobil škodu ve výši 100.000 Kč. Včasným zpozorováním požáru a rychlým příjezdem se podařilo uchránit další majetek a náklad nejméně za 500 tis. Kč.

Příčina vzniku požáru je nadále v šetření. V nočních hodinách se nepodařilo zvednout kabinu a další podrobné ohledání bude pokračovat dne 10.10.2008 v dopoledních hodinách.

aktualizováno

V dopoledních hodinách si vyšetřovatel znovu důkladně prohlédl místo požáru a zničenou kabinu. Jako příčina vzniku požáru byla zjištěna závada na elektroinstalaci vozu. Požárem způsobené škody budou vyšší než původní odhady. Poškozena byla řídicí jednotka a další součástky.


požár zasáhl interiér vozu

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail