hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

28.10.2008

 aktuality


Prapor HZS Zlínského kraje ozdobil pochod v Praze
HZS ČR se zapojil do oslav 90. výročí založení republiky

Dne 28.10.2008 se v Praze uskutečnila slavnostní přehlídka k oslavám 90. výročí založení republiky, které se účastnil také pochod praporečníků HZS ČR z jednotlivých krajů.

Evropská třída a vůbec celá Praha zažila v úterý 28. října výjimečnou událost. Více než 2 000 vojáků, hasičů, policistů a záchranářů zde před nejvyššími státními představiteli pochodovalo u příležitosti oslav 90ti let vzniku Československé republiky. Za pěšími, při zhruba hodinové slavnostní přehlídce, následovalo téměř 200 kusů té nejmodernější techniky, kterou jsou schopny Armáda ČR a složky integrovaného záchranného systému nasadit.

Na oslavách se výrazně podílel také Hasičský záchranný sbor ČR. Společné přehlídky se zúčastnilo celkem 150 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR a předvedeno bylo celkem 26 kusů hasičské techniky. Hasiči se na podobné akci podíleli vůbec poprvé v historii.

„Přehlídka Armády ČR a složek integrovaného záchranného systému demonstruje, že jsme připraveni společně chránit obyvatelstvo naší země,“ zdůraznil generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Miroslav Štěpán.

V čele pochodového tvaru, čítajícího celkem 72 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, nesli praporečníci zástavy všech 14 hasičských záchranných sborů krajů a prapor Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska jako největší organizace dobrovolných hasičů v ČR. Veřejnost mohla spatřit také zcela nový prapor Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR. Pochodující jednotky na této přehlídce reprezentovaly více než 300 000 českých profesionálních a dobrovolných hasičů.

V rámci defilé bylo předvedeno celkem 26 kusů moderní hasičské techniky, kromě cisternových automobilových stříkaček a rychlých zásahových automobilů shlédly davy přihlížejících například pásové záchranné automobily, těžké vyprošťovací automobily nebo kontejnery pro dekontaminaci techniky a osob.

Defilé techniky uzavřela společná jízda zásahových vozidel Policie ČR, Městské policie hl. m. Prahy, Hasičského záchranného sboru ČR a Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, které doplnil armádní vrtulník ve zdravotnické úpravě.

Kromě samotné přehlídky se Hasičský záchranný sbor ČR a další složky integrovaného záchranného systému představily také v prostoru před objekty ČVÚT na Vítězném náměstí, kde byla k vidění jejich nejnovější technika a vybavení. Jednotlivé expozice záchranných a bezpečnostních složek v průběhu celého odpoledne navštívily tisíce zájemců a úspěch těchto ukázek i celé přehlídky nezhatila ani nepřízeň počasí.
 


praporečník HZS Zlínského kraje kpt. Bc. Libor Netopil ve vzorovém pochodu

s laskavým přispěním www.hzscr.cz

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail