hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

21.10.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po havárii auta u obce Roštění
žena v šoku a se zraněním odvezena do nemocnice

Dne 21.10.2008 v 10:04 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii osobního auta u obce Roštění.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozem, ve společném výjezdu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů Holešov. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že těsně před obcí Roštění došlo k havárii osobního auta zn. Opel Corsa.

Šestačtyřicetiletá řidička vyjela mezi obcí Rymice a Roštění mimo vozovku, kde narazila do hrany betonového mostku a skončila v korytě místní říčky Roštěnka. Při havárii utrpěla žena zranění v oblasti hrudníku a šok.

Hasiči byli ze záchranářů na místě jako první a za sedm minut od výjezdu. Pomohli zraněné ženě z vraku auta a následně ji předali do péče zdravotníků. Po prvotním ošetření byla řidička odvezena do nemocnice k další nezbytné péči.

Hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Vytažení vozidla z koryta potoka si zajistil majitel sám, a to technikou z místního družstva. Hasiči preventivně zůstali na místě havárie i po dobu vyprošťování auta, kterému ale pouze přihlíželi.


auto vyjelo z cesty, narazilo do mostku a skončilo v korytě potoka

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail