hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

30.10.2008

 aktuality


Požár domovního odpadu na balkoně ve Zlíně
svědci rychle přivolali pomoc hasičů

Dne 30.10.2008 ve 12:49 hod. byli hasiči informováni o požáru ve výškovém domě ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru na balkoně jednoho z tzv. věžových domů.

Svědci si včas všimli kouře vycházejícího z balkonu ve čtvrtém patře obytného domu a okamžitě na pomoc přivolali hasiče. Jednotka hasičů byla na místě už za dvě minuty od výjezdu.

Velitel zásahu zhodnotil situaci a vydal rozkaz k hasebnímu útoku z automobilového žebříku. Sám se vydal do domu na průzkum a ke zjištění případného ohrožení dalších lidí v domě. Majitelé bytu nebyli doma.

Hasiči v dýchacích přístrojích a s vysokotlakým vodním vedením vyjeli v záchranářském koši k hořícímu balkonu. Plameny byly bleskově sraženy a zásahem se hasičům podařilo zabránit dalšímu rozšíření požáru do okolí. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno s konstatováním, že požár vznikl pravděpodobně po odhození nedopalku cigarety z vyšších pater domu. Plameny zasáhly uskladněný odpad a vlivem dnešního větrného počasí hrozilo rychlé rozšíření. Požárem způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena. Díky včasnému zpozorování požáru a přivolání hasičů byly uchráněny další hodnoty.

V rámci výjezdu integrovaného záchranného systému na místo požáru přijela i posádka zdravotnické záchranné služby, která se zrovna vrátila z pomoci po dopravní nehodě ve Vizovicích. Služeb zdravotníků však u tohoto požáru nebylo potřeba využít.


požár vznikl na balkoně ve čtvrtém patře obytného věžového domu

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail