hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

1.12.2008

 aktuality


Pomoc hasičů po vážné dopravní nehodě u obce Zubří
pět zraněných a omezení rychlosti průjezdu na trati

Dne 1.12.2008 v 15:08 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po vážné dopravní nehodě u obce Zubří.

Na místo vyjela jednotka hasičů z povolání města Rožnova pod Radhoštěm s jedním zásahovým vozidlem a jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hlavním silničním tahu I/35, mezi obcí Zubří a Zašová, došlo k vážné dopravní nehodě tří osobních aut zn. Š Favorit, Fabia a Octavia.

Po vzájemném čelním střetu všech tří osobních aut došlo k zablokování důležitého silničního tahu a k ohrožení průjezdu u železniční tratě. Při nehodě se zranilo celkem pět osob a pouze jeden účastník vyvázl bez zranění. Na místo vyjely všechny základní složky integrovaného záchranného systému.

Hasiči byli na místě ze záchranářů jako první a jen za šest minut od výjezdu. Velitel zásahu potvrdil závažnost nehody a požádal o informování pracovníků dráhy. Jedno z vozidel se dostalo do blízkosti železniční tratě. Operační důstojník HZS Zlínského kraje neprodleně kontaktoval pracovníky ČD s požadavkem na snížení rychlosti při průjezdu vlaků kolem místa dopravní nehody.

Zdravotnická záchranná služba na místo přijela se třemi vozy. Zdravotníci si postupně přebírali zraněné do své péče a poskytovali jim odbornou pomoc. Po prvotním ošetření byli zranění naloženi do sanitních vozů a odvezeni do nemocnice k další nezbytné péči.

Hasiči nejdříve pomohli zraněným do sanitních vozů a následně se věnovali zajištění místa nehody proti případnému požáru. Uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbenty. Do příjezdu hlídky policie řídili hasiči také dopravu, která byla omezena na průjezd pouze po jedné polovině vozovky. V obou směrech se tvořily kolony.

Po zadokumentování dopravní nehody pomohli hasiči s odklizením následků střetu. Dopravní omezení bylo ukončeno kolem sedmnácté hodiny.


při vzájemném čelním střetu tří aut se zranilo pět osob

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail