hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

5.12.2008

 aktuality


Cestou k zásahu dopravní nehoda hasičů v Otrokovicích
do boku zásahového vozu narazil řidič osobního auta

Dne 5.12.2008 v 07:44 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po hlášeném nástražném výbušném systému v Tlumačově.

V rámci pomoci složek integrovaného záchranného systému vyjela také jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic s jedním zásahovým vozidlem. Cestou k místu události došlo k dopravní nehodě na jedné z křižovatek v Otrokovicích.

Operační důstojník HZS Zlínského kraje na místo zásahu okamžitě vyslal náhradní posilující jednotku profesionálních hasičů ze Zlína. Po příjezdu hasiči asistovali šetření policie, která prohledávala budovu základní školy. Před příjezdem záchranářů byla škola kompletně evakuována. Případ je nadále v šetření policie.

Hasiči z Otrokovic zůstali na místě dopravní nehody. Podle dostupných informací projížděli hasiči při zapnutém světelném i zvukovém výstražném zařízení křižovatkou, když do boku zásahového speciálu narazilo osobní auto zn. Renault. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn.

Míru zavinění účastníků nehody šetří policie. Po dobu šetření dopravní nehody řídili dopravu strážníci Městské policie Otrokovice. Osobní dodávkové vozidlo bylo při nehodě značně poškozeno v přední části. Zásahový speciál hasičů byl poškozen nepoměrně méně.


zásahové vozidlo hasičů utrpělo nehodou minimální škody

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail