hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

25.12.2008

 aktuality


Rozsáhlý požár osobního auta u Holešova
vyšetřovatel nevyloučil úmyslné založení požáru

Dne 25.12.2008 v 17:31 hod. byli hasiči informováni o požáru u Holešova.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Holešova s jedním zásahovým vozidlem ve společném výjezdu s jednotkou sboru dobrovolných hasičů. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Holešov a Tučapy hoří osobní auto zn. Š Favorit.

Už při příjezdu hasičů byl z dálky vidět mohutný požár, který zasáhl celý osobní vůz. Hasiči k hořícímu autu natáhli vodní vedení a pomocí pěny byl požár postupně lokalizován a uhašen. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Vozidlo bylo odstaveno na polní cestě mezi obcemi a nikdo se u něho nenacházel. O pomoc při zjištění majitele vozu byla požádána policie, které se podařilo zjistit, že vozidlo několikrát změnilo majitele bez řádné registrace a poslední evidovaný majitel vozidlo neužívá.

Auto bylo požárem zcela zničeno. Požárem způsobená škoda nebyla pro potřeby hasičů vyčíslena. Vyšetřovatel se domnívá, že poslední uživatel se tímto způsobem snažil vozu zbavit, a tím nevyloučil úmyslné založení požáru. Případ je nadále v šetření hasičů i policie.


požárem bylo osobní auto zcela zničeno

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail