hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

28.12.2008

 aktuality


Záchrana mladého muže ze sochy v Brumově-Bylnici
muž spadl ze sochy pod vlivem omamných látek

Dne 28.12.2008 v 22:13 hod. byli hasiči požádáni o pomoc při záchraně muže ze sochy v Brumově-Bylnici.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mladý muž vylezl na vrchol sousoší Nejsvětější trojice a odmítal ji opustit.

Mladý muž pod vlivem alkoholu, případně jiných omamných látek, odmítal nejdříve opakované výzvy hlídky Policie ČR k opuštění sochy. Pro sebevražedné úmysly a obavy o jeho zdraví požádali následně policisté o pomoc hasiče.

Hasiči byli na místě zásahu za šest minut od výjezdu. Osmnáctiletý mladík dál odmítal komunikovat se záchranáři a po přistavení žebříku k soše zdůraznil sebevražedný úmysl.

Záchranáři proto sochu opustili a snažili se dál o krizovou komunikaci. Přes veškeré úsilí se mladý muž vrcholku sochy nakonec pustil a ze šestimetrové výšky spadl. Při pádu byl zbrzděn jedním z hasičů, který tělem tlumil jeho pád na zem.

Hasiči mladíkovi okamžitě poskytli první předlékařskou pomoc, zajistili ho na transportní lůžko, v chladném počasí ho přikryli dekou a vyčkali na příjezd zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu lékaře byl předán do jeho odborné péče. Podle prvotních informací neutrpěl mladý muž žádné vážné zranění.


sousoší Nejsvětější trojice na náměstí v Brumově-Bylnici

foto www.brumov-bylnice.cz

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzszlk.eu
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail