Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

požár zpozorovali dobrovolní hasiči z vedlejší dílny

Požár části střechy rodinného domu v Topolné

Dne 10.4.2012 ve 12:19 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v obci Topolná.

 

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozem a automobilovým žebříkem, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Topolné a Bílovic. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru střechy rodinného domu.

 

Kouř jako první zpozorovali dva pracovníci sousední dílny, kteří jsou zároveň členy místní jednotky dobrovolných hasičů. Podezření na požár bylo ohlášeno na tísňovou linku a na místo vyjely jednotky hasičů. Majitelka objektu nebyla v době vzniku požáru doma.

 

Po příjezdu hasičů potvrdil velitel zásahu, že plameny zasáhly část střechy přízemního rodinného domu a střešní konstrukce. Bleskově bylo rozvinuto vodní vedení a požár se podařilo rychle lokalizovat.

 

Plameny prostoupily konstrukcí střechy a izolací obytného podkroví v pásu širokém asi tři metry. Celková likvidace požáru zabrala hasičům asi sedmdesát minut. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Část domu byla lehce zasažena kouřem. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další značnou část majetku.

 

Majitelka domu, která se vrátila, byla událostí značně psychicky zasažena. Ženě dali podporu a pomoc speciálně proškolení hasiči v poskytování posttraumatické intervenční péče.

 

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Uherského Hradiště bylo místo požáru ohledáno. Požár zničil nebo poškodil část střechy a majitelka si škodu odhadla asi na 100.000 Kč. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek asi za 1 mil. Kč.

 

Vyšetřovatel se domnívá, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost, když požár vznikl v popelnici umístěné v blízkosti dalších hořlavých materiálů. Od sběrné nádoby se plameny dostaly až na střechu domu.
Autor:
mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc. tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
950 670 333fax
www.hzszlk.euinternet
ivo.mitaceke-mail


články > Archiv > Aktuality > požár zpozorovali dobrovolní hasiči z vedlejší dílny

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace