Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

s plameny ve větru bojovalo dvanáct jednotek hasičů

Rozsáhlejší požár v lesním porostu u obce Lukoveček

Dne 10.4.2012 v 15:49 hod. byli hasiči informováni o požáru lesa u obce Lukoveček na Zlínsku.

 

Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Zlína a Holešova, které postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů z obcí Lukoveček, Vlčková, Lukov, Zahnašovice, Kašava, Držková, Fryšták, Holešov, Kostelec a Štípa. Ze Zlína na místo vyjel také velicí důstojník směny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Lukoveček a Přílepy došlo k požáru v lesním porostu.

 

Požár zasáhl nejdříve plochu asi jednoho hektaru, kde hořela suchá tráva a mladá lesní školka. Vlivem silnějšího větru se ale plameny začaly rychle šířit do okolí a prostoupily také do vzrostlého lesa, kde hořel nízký porost.

 

Velitel zásahu si nechal na místo vyslat další posilové cisterny s vodou a v obavě o další možné šíření požáru si vyžádal vzlet letecké hasicí služby. Do lesa bylo postupně nataženo několik dlouhých proudů vody a hasiči se na několika místech snažili požár zastavit. Jen lokalizace požáru trvala hodinu.

 

Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Po příletu letadla bylo provedeno několik shozů, ale silný vítr znemožňoval přesné zacílení. Hasicí letadlo se do likvidačních prací zapojilo asi po dobu půl hodiny.

 

Hasiči na zemi dál pokračovali v celkové likvidaci požáru. Dohašování jednotlivých ohnisek a prolévání místa požáru vodou bylo ukončeno kolem osmé hodiny večer. Jednotky se začaly postupně vracet na své základny. Na místě zůstali dobrovolní hasiči na hlídání požářiště. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

 

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Požár vznikl nedbalostí při lesním hospodářství a zasáhl celkově plochu do dvou hektarů. Lesní dělníci se nejdříve snažili sami požár hasit, ale ve větru se plameny rychle rozšířily a byly nad jejich síly. Požárem způsobená škoda na stromech byla odhadnuta v řádech desítek tisíc korun.

 

Hasiči ukončili dohlídku místa požáru až ve středu 11.4. po sedmé hodině ráno.

 
Autor:
mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc. tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
950 670 333fax
www.hzszlk.euinternet
ivo.mitaceke-mail


články > Archiv > Aktuality > s plameny ve větru bojovalo dvanáct jednotek hasičů

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace