Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

záchranáři dlouhodobě bojují s neukázněnými řidiči

Hasiči a strážníci společně na akci při "průjezdu" Zlínem

Profesionální i dobrovolní hasiči v celém Zlínském kraji se prakticky denně setkávají při svých výjezdech s neohleduplností majitelů aut, kteří své vozy parkují na nevhodných místech. Svou nezodpovědností způsobují kolizní situace a znemožňují průjezd i dalším záchranářům na místo pomoci.

 

Tento problém se netýká jen tradičních velkých městských sídlišť, ale také menších komplexů obytných budov, staré domovní zástavby a ve Zlíně také typické baťovské zástavby.

 

V úzkých uličkách je pro řidiče velkých speciálů těžké projet. Jedno špatně zaparkované auto může zastavit celou kolonu vozů záchranářů, kteří tak musí na místo pěšky. V případě hasičů i zdravotníků to znamená přenést desítky kilogramů techniky v rukách. Čas pomoci se tak prodlužuje a lidé čekající na záchranu jsou více v ohrožení.

 

Nepříjemnou statistikou jsou zjištěné případy, kdy právě v situaci nemožnosti dojezdu potřebné techniky na místo zásahu evidujeme nejvíce vážných zranění a tragédií. Toto je jasný důkaz závažnosti apelu, který teď od záchranářů zaznívá.

 

Hasiči, zdravotníci, policisté i strážníci přispívají do této problematiky svými projekty a informačními letáky, které jsou rozdávány řidičům v problematických místech. Kampaň „NECHEJTE NÁS PROJET – O ŽIVOTĚ ROZHODUJÍ MINUTY!“ je naší jasnou výzvou.

 

Věříme, že neohleduplní řidiči pochopí naše problémy a včas si uvědomí, že jednou mohou pomoc záchranářů potřebovat sami.

 

Je na místě poděkovat také zástupcům médií, kteří tuto kampaň i celou problematiku rozšířili mezi veřejnost, podpořili informovanost a snaží se ovlivnit myšlení občanů pro potřebnou věc.

 
Autor:
mjr. Ivo Mitáček, Mgr. Bc. tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
950 670 333fax
www.hzszlk.euinternet
ivo.mitaceke-mail


články > Archiv > Aktuality > záchranáři dlouhodobě bojují s neukázněnými řidiči

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace