Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

první výjezdy jednotek k čerpání vody

S příchodem silných dešťových srážek začaly první výjezdy našich jednotek k zásahům

Hlášený příchod bouřek provázených silnými dešťovými srážkami a přívalovými dešti si s příchodem večerních hodin vynutil první lokální výjezdy jednotek požární ochrany na čerpání vody.

 

20:16 hodin

Hlášeno zaplavení sklepu rodinného domu v obci Koryčany na Kroměřížsku. Na místě zasahuje jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Koryčany. Hasiči provádí odčerpávání vody.

 

21:08 hodin

Jednotka profesionálních hasičů stanice Slavičín spolu s místní jednotkou sboru dobrovolných hasičů byla vyslána na ulici Osvobození ve Slavičíně, kde byl hlášen průnik vody z kanalizace do interiéru prodejny supermarketu. Jednotky řeší vzniklou situaci.

 

Situaci v kraji budeme dále sledovat a aktualizovat

 

22:19 hodin

Operační středisko přijalo oznámení o pádu stromů v obci Koryčany. Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Uherské Hradiště, která po svém příjezdu provedla jejich odstranění.

 

22:53 hodin

Jednotka dobrovolných hasičů obce Hulín byla vyslána k čerpání vody v prostoru přečerpávací stanice.

 

23:18 hodin

K provedení monitorování hladiny potoku a odstranění překážek z jeho koryta vyjela jednotka dobrovolných hasičů obce Halenkovice na Zlínsku.

 

23:21 hodin

Na žádost starosty obce Kvasice na Kroměřížsku vyjela jednotka místních dobrovolných hasičů k monitorování situace, kdy začala stékat voda z blízkého kopce.

 

23:43 hodin

Na základě oznámení o zaplavování cesty v části Otrokovice – Kvítkovice vyjela jednotka profesionálních hasičů stanice Otrokovice.

 

Po příjezdu na místo hlášené události bylo zjištěno, že část komunikace z Otrokovic směrem na Napajedla je zaplavována vodou z blízkých vyvýšených pozemků a příkopů podél komunikace, kde došlo k zablokování kanálových vpustí. Voda zaplavovala pozemek louky a následně i blízkého průmyslového areálu, který se nacházel pod úrovní komunikace. Na místo byly vyslány posilové jednotky dobrovolných hasičů z Otrokovic, Kvítkovic a Napajedel. Velitel zásahu si také vyžádal výjezd pracovníků Správy a údržby silnic, kteří na zaplavované komunikaci rozmístili dopravní značení upozorňující projíždějící řidiče na vzniklé nebezpečí. Ve spolupráci  s přítomnou policejní hlídkou byl kontaktován pracovník zasaženého průmyslového areálu, který zabezpečil jeho zpřístupnění a součinnost při řešení vzniklé situace. Zasahujícím hasičům se také podařilo zprůchodnit kanálovou vpusť  a omezit průtok vody do areálu. Situace na místě zásahu se také zásadně zlepšila po přechodu dešťových srážek, kdy došlo k omezení množství přitékající vody a snižování výšky hladiny v areálu. Tyto skutečnosti následně umožnily odeslat jednotky z místa zásahu, ponechána byla pouze jednotka dobrovolných hasičů obce Napajedla.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > první výjezdy jednotek k čerpání vody

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace