Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

perná noc v kraji

Téměř 30 výjezdů v průběhu dvou hodin.

Včerejší varování meteorologů před bouřkami provázenými silným větrem, které měly zasáhnout náš kraj, se ukázalo zcela opodstatněné.

 

V 23:12 hodin včerejšího dne přijalo operační středisko zlínských hasičů první oznámení o pádu stromu v obci Roštím na Kroměřížsku. Prakticky v minutových intervalech byla přijímána další oznámení občanů o pádu stromů a větví na komunikace a veřejná prostranství. Do půlnoci vyjely naše jednotky celkem k 16 zásahům a to především na Kroměřížsku a v okolí Otrokovic na Zlínsku. V drtivé části hlášených případů, se po příjezdu jednotky na místo ukázalo, že nejde o jednotlivé stromy nebo větve, ale jejich větší množství. V některých případech odstraňovaly hasiči stromy a větve už cestou na místo ohlášené události.

 

V 23:29 hodin byl také oznámen lokální požár elektroinstalace rodinného domu v obci Plešovec u Chropyně. Požár byl občany likvidován vlastními silami ještě před příjezdem hasičů. K hoření vnitřních rozvodů elektroinstalace objektu došlo dle informací svědků a velitele zásahu v důsledku úderu blesku do rodinného domu. Silným větrem došlo také u tohoto objektu k částečnému stržení střešního pláště.

 

Nezmenšenou intenzitou pokračovaly výjezdy jednotek i po půlnoci a to opět na Kroměřížsku a Otrokovicku. Během první hodiny dnešního dne bylo řešeno dalších deset událostí, kdy se opět jednalo o pády stromů a větví. Po jedné hodině noční se s ústupem  bouřky počet výjezdů omezil už jen na řešení ojedinělých událostí. Do ranních hodin pak vyjeli hasiči pouze ke čtyřem dalším zásahům.

 

I přes intenzitu řešených událostí nedošlo ke vzniku zásadních škod a zranění osob.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > perná noc v kraji

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace