Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

plameny zachvátily celou střechu objektu

Ve Vsetíně vyhlášen II. stupeň požárního poplachu

V 11:23 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů ve Zlíně oznámení o požáru střechy  bývalého objektu pekáren na ulici Jesenická ve Vsetíně.

 

Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Vsetín s jedním zásahovým vozidlem a automobilním žebříkem AZ 30, posílaná jednotkami dobrovolných hasičů města Vsetín a obcí Jablůnka a Valašská Polanka.

 

Po příjezdu na místo požáru bylo zjištěno plamenné hoření lepenkového střešního pláště rekonstruované budovy. V první fázi se zdálo, že požár nenabyl většího rozsahu. Následně se však ukázalo, že plameny zůstaly skryty pod izolací střechy a šíří se na celou její plochu, která činí asi 20 x 40m.

 

Jednotky okamžitě zahájily hasební zásah a to i s využitím výškové techniky. Vzhledem ke skutečnosti, že bylo nutné provádět také současné rozebírání střechy, aby bylo možno likvidovat všechna ložiska hoření, požádal velitel zásahu o vyslání dalších posilových jednotek s dýchací technikou.

 

Operační důstojník následně vyslal na místo požáru jednotku profesionálů z Valašského Meziříčí a jednotku dobrovolných hasičů obce Halenkov.

 

Vzhledem k rozsahu požáru, který se i přes intenzivní hašení nedařilo lokalizovat, byl v 11:50 hodin vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Prioritou bylo nasazení hasičů s dýchací technikou při rozebírání střešního pláště.

 

Plameny, které zůstaly stále skryty pod střešním pláštěm se nakonec rozšířily na celou plochu střechy. Rozsah požáru si vyžádal povolání dalších posilových jednotek a to z Uherského Hradiště a Karolinky. Jednalo se především o posílení výškovou a dýchací technikou. Pro doplnění zásahových vozidel byla velitelem zásahu zřízena kyvadlová doprava vody z místní hydrantové sítě.

 

O vzniku události a jejím rozsahu byli mimo řídících a velitelských složek HZS Zlínského kraje informováni také zástupci města Vsetín.

 

Na místě události také zahájili prvotní úkony vyšetřování příčiny vzniku požáru vyšetřovatelé hasičů z Valašského Meziříčí a policisté. O požáru byl také informován krajský vyšetřovatel požárů  ze Zlína.

 

V 13:40 hodin zahlásil velitel zásahu lokalizaci požáru.

 

Podle prvotních odhadů převýší škoda jeden milion korun.

 

Aktualizace

 

14:30

Hasiči postupně odkrývají žhnoucí ohniska a pokračují v jejich hašení.  Jednotky a technika zůstávají na místě události.

 

16:20

Na základě doposud provedeného šetření na místě události vyšetřovatelé zjistili, že v době před vznikem požáru byly v objektu prováděny práce s otevřeným plamenem, kdy byly likvidovány ocelové konstrukce střechy. Další šetření události pokračuje v součinnosti s policií. Majitel objektu také upřesnil výši vzniklé škody, která by se měla pohybovat okolo 2 000.000,- Kč. Přesné vyčíslení škody bude možné až po likvidaci požáru a prohlídce objektu.

 

16:33

Velitel zásahu zahlásil likvidaci požáru. Jednotky se připravují k postupnému odjezdu. Po páté hodině zůstává na místě události pouze jednotka dobrovolných hasičů Vsetín, která bude pokračovat v dohlídce nad požářištěm.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > plameny zachvátily celou střechu objektu

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace