Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

pohřešovaného běžkaře našli po pěti hodinách

Nočního pátrání se zúčastnilo téměř 50 osob.

Dne 9. 2. 2013 v 22:03 hodin obdrželo krajské operační středisko zlínských hasičů žádost PČR o asistenci jednotek při pátrání po pohřešované osobě běžkaře, který se ztratil poblíž obce Pulčín u Francovy Lhoty na Vsetínsku. Jeho přibližná poloha byla zaměřena pomocí buněk mobilních operátorů.

 

Do uvedené lokality byly operačním důstojníkem vyslány jednotky jak profesionálů z Valašských Klobouk, tak i dobrovolníků z obcí Pulčín, Francova Lhota a Horní Lideč. Následně byly nasazené jednotky posíleny hasiči ze Zděchova, Halenkova, Huslenek a profesionály ze Vsetína a Zlína. Hasiči se připojili k nasazeným policistům, členům horské záchranné služby a dalším dobrovolníkům.

 

Za pomoci 4 skútrů, 2 čtyřkolek a terénních vozidel zahájilo asi 50 záchranářů pod velením policistů propátrávání lokality ze dvou směrů, od obce Pulčín a od obce Zděchov.

 

Vyhledání pohřešované osoby v průběhu pátrání zkomplikovala ztráta mobilního spojení, které bylo s běžkařem navázáno. Světelné a klimatické podmínky také znemožnily možné nasazení vrtulníku s termovizí.

 

Do pátrání, které se protáhlo do dnešního dne, se zapojila také rolba, která byla zajištěna cestou starosty obce.

 

V 02:57 hodin obdrželo naše operační středisko zprávu, že pohřešovaná osoba byla nalezena. Po hodinách strávených v mrazivém počasí a na sněhu zraněný běžkař velmi těžce komunikoval a byl silně podchlazen. Po naložení na jeden ze skútrů byl rychle transportován k sanitnímu vozu zdravotnické záchranné služby a následně převezen k dalšímu ošetření do zdravotnického zařízení.

 

V 06:39 hodin ohlásila poslední z nasazených jednotek návrat za svou stanici.
Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > pohřešovaného běžkaře našli po pěti hodinách

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace