Přílucká 213, 760 01 Zlín | tel.: +420 950 670 111 | fax.: +420 950 670 333

ARCHIV stránek
Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje

 

hasiči vyjížděli téměř každou minutu - aktualizace

Bouřka se silným větrem se prohnala krajem.


Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - ZlínBouřka provázená silným větrem zasáhla jako první Kroměřížsko a následně se posouvala přes Uherskohradišťsko, Zlínsko a Vsetínsko.

 

Úderem jednadvacáté hodiny vyjely také první jednotky profesionální a dobrovolných hasičů k hlášeným událostem.

 

V průběhu následující hodiny a půl pak zasahovali hasiči u téměř 50 událostí. Jednalo se především o popadané stromy, větve a přetržená elektrická vedení.

 

Vážnější situace nastala ve Vlčnově, kde silný vítr utrhl střechu stadionu, a v Krásnu nad Bečvou pak střechu bytového domu.

 

Výjezdy jednotek hasičů stále pokračují.

 

23:00 hodin

Do 23:00 hodin evidujeme 65 výjezdů našich jednotek. Hasiči odstraňují především stromy popadané na komunikace a elektrická vedení. Do současné doby nebylo evidováno žádné zranění osob.

 

5. 8. 2013 06:00 hodin

Do dnešních ranních hodin zasahovaly jednotky hasičů celkem u 88 událostí, které souvisely se včerejší bouří, která se prohnala krajem. Nejvíce výjezdů evidujeme na Zlínsku (41). I přes značné snížení intenzity hlášených událostí, naše jednotky stále vyjíždějí k odstraňování popadaných stromů.

 

Souběžně s likvidací následků včerejší bouřky zasahuje více jak stovka hasičů v okolí Rajnochovic na Kroměřížsku, kde se včera ve večerních hodinách ztratil asi osmiletý chlapec. Událost byla na krajské operační středisko oznámena v 22:24 hodin. Postupně bylo do pátrání nasazeno asi 115 dobrovolných a profesionálních hasičů. Na místě zasahoval také vrtulník a psovodi záchranné brigády.

 

I přes celonoční nasazení se nepodařilo chlapce doposud vypátrat. Od šesté hodiny ranní je prováděno postupné střídání nasazených sil. Předpokládáme, že počty nasazených hasičů budou obdobné jako v nočních hodinách.

 

06:30 hodin

V 06:24 hodin ohlásil velící důstojník na krajské operační středisko, že chlapec byl nalezen. Byl  nezraněn, pouze po celonočním pobytu v lese došlo k jeho podchlazení.

 

11:00 hodin

Zlínským hasičům vyjádřili upřímný dík rodiče chlapce, kterého celou noc hledalo přes 100 hasičů a policistů v těžkém terénu v okolí Rajnochovic. Promoklý chlapec bloudil celou noc a byl rojnicí nalezen asi 2 km od tábora. Nyní je již v pořádku a pokračuje v pobytu.

 

Po rozednění jsou opět hlášeny další popadané nebo nalomené stromy a silné větve.

 

Celkem v souvislosti s bouřkou řešili profesionální i dobrovolní hasiči do 11 hodiny po 17 událostech v okresech Kroměříž a Vsetín, 19 událostí v okrese Uherské Hradiště a 48 na Zlínsku.

 

 

 


Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - Zlín Noční bouřka - Zlín TP - Vlachova Lhota Hledání ztracené osoby Rajnochovice Hledání ztracené osoby Rajnochovice Hledání ztracené osoby Rajnochovice Hledání ztracené osoby Rajnochovice


Autor:
por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
950 670 121telefon
www.hzszlk.euinternet
libor.netopile-mail


články > Archiv > Aktuality > hasiči vyjížděli téměř každou minutu - aktualizace

Informace Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje uvěřejněné na těchto stránkách jsou veřejně přístupné dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Při popisu aktuálních událostí vycházíme z pravidel zveřejněných na stránkách tiskového mluvčího.
Copyright © 2008 Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje
Powered by NextService.CZ

RSS navigace