Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

17.12.2004
tisková zpráva

150 - Kroměříž - Uh. Hradiště - Vsetín - Zlín

  aktuality
   

Další požáry aut ve Zlínském kraji

Dne 17.12.2004 v 16:52 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta u Slušovic.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s rychlým zásahovým vozidlem a jednou cisternou, kterou dále posílila jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Trnava. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že mezi obcí Slušovice a Trnava došlo k rozsáhlému požáru osobního auta zn. Peugeot 405. Jako první na místě zasahovali dobrovolní hasiči a po příjezdu jednotky ze Zlína byl požár uhašen.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Požár zasáhl značnou část vozidla a zcela zničil motorový prostor a vnitřní vybavení. Jako příčina vzniku požáru byla určena technická závada na palivovém systému auta. Požár vznikl při jízdě a řidič i se spolujezdkyní stačili před plameny utéct. Způsobená škoda byla vyčíslena na 20.000 Kč.

Dne 17.12.2004 v 09:14 hod. byli hasiči informováni o požáru nákladního auta u obce Malá Lhota.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s rychlým zásahovým vozidlem a jednou cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u obce Malá Lhota došlo k požáru nákladního auta zn. Tatra 815. Požár zasáhl motorový prostor a část kabiny. Hasiči požár uhasili a zabránili jeho rozšíření na celé auto.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Vsetína bylo místo požáru ohledáno. Šetřením se zjistilo, že řidič nákladního auta při jízdě do táhlého a dlouhého kopce, s nákladem 10 tun štěrku, pocítil těsně před vrcholem, že motor začíná vynechávat. Krátce na to se začal z pod motoru valit dým. Řidič zastavil a do kabiny prošlehly plameny. Z vozidla vyskočil a snažil se požár uhasit pomocí ručního hasicího přístroje. Kvůli silnému větru se mu to ale zcela nepodařilo a požár byl uhašen až po příjezdu hasičů. Způsobená škoda na motoru a kabině byla vyčíslena na 50.000 Kč. Zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši 100.000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail