hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

31.5.2006

 aktuality


Požár osobního automobilu v centru Zlína
zásah profesionálních hasičů jedoucích na cvičení

Dne 31.5.2006 ve 14:05 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta v centru Zlína.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na parkovišti u obchodního domu v centru města došlo k požáru osobního auta zn. Š Felicia Combi.

Jako první ale na místo dorazil jiný zásahový vůz zlínských hasičů, který jel zrovna na cvičení do budovy sídla Krajského úřadu Zlínského kraje. Po cestě byl informován operačním důstojníkem o požáru auta, a protože se nacházel blíž než právě vyjíždějící jednotka, dorazili tito hasiči na místo požáru do dvou minut.

Před příjezdem hasičů se snažil majitel vozu uhasit plameny pomocí ručního práškového hasicího přístroje. Protože se mu zcela  nepodařilo nastříkat prášek pod kapotu, ale jen na karoserii auta, nebylo hašení dostatečně účinné a plameny znovu vyšlehly.

O chvíli později již byla na místě první skupina hasičů, která natáhla k hořícímu vozu vysokotlaké vodní vedení a požár dohasila. Zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na celý vůz a uchránit i další zaparkovaná auta na parkovišti. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že auto zaparkoval a šel do obchodního domu vyřizovat služební záležitosti. Po krátké době se vrátil k vozu a uviděl kouř i plameny. Vrátil se do obchodního domu, půjčil si hasicí přístroj a požár se snažil uhasit. Požár zničil část motoru a poškodil i karoserii. Způsobené škody byly vyčísleny na 20.000 Kč.


fotografie od občanů


foto - Vlado "pikoška" Benko

kpt. Bc. Ivo Mitáček

950 670 121
950 670 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail