hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

15.3.2005

 aktuality


Požár v rozvodu vzduchotechniky výrobního podniku v Otrokovicích

Dne 15.3.2005 v 07:01 hod. byli hasiči informováni o požáru ve výrobní hale podniku v Otrokovicích.

Na místo okamžitě vyjela jednotka profesionálních hasičů podniku Barum Continental s. r. o. Otrokovice, kterou posílily jednotky sborů profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice a Zlín s cisternami a výškovou technikou. Po příjezdu na místo byl zjištěn rozsáhlý požár v rozvodu vzduchotechniky jedné z výrobních hal podniku. Hasiči najeli s technikou přímo do výrobní haly a do těsné blízkosti místa požáru.

Hasiči bleskově natáhli několik proudů vody a požár se snažili rychle lokalizovat. Cílem bylo zamezit rozšíření požáru do stavebních částí výrobní haly a na výrobní stroje. Požár prostoupil z přízemí přes čtyři patra až na střechu. Hasiči museli zasahovat ve všech patrech, kde postupně otvírali vedení kouřovodů a hasili lokální požáry.

Požár usazenin ve vzduchotechnice byl uhašen asi po půlhodině zásahu, kdy další hodinu hasiči museli kouřovody ochlazovat. Při požáru opustilo několik zaměstnanců výrobní haly válcoven kaučuku, aby se následně vrátili zpět a pomáhali s ochranou výrobků a úklidem. Několik zaměstnanců se snažilo čelit požáru pomocí velkých převozných hasicích přístrojů. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Na místo přijel vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Zároveň se vyčíslují způsobené škody. Informace budou aktualizovány.

aktualizováno

Po příjezdu vyšetřovatele na místo události bylo provedeno podrobné ohledání a zjištěna příčina vzniku požáru. Požár vznikl nedbalostí při svářečských opravách, při kterých došlo ke vznícení usazenin v rozvodu vzduchotechniky. Požár prostoupil až ke komínovému vývodu na střeše jedné z budov. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 200.000 Kč.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail