hlavní stránka - pro veřejnost - dotazy - telefonní seznam - organizace - požární jednotky - územní odbor KM - UH - VS - ZL

 

Hasičský záchranný sbor
Zlínského kraje


Přílucká 213
Zlín

tisková zpráva

17.4.2006

 aktuality


Požár osobního auta ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy

Dne 17.4.2006 v 10:01 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na jednom parkovišti došlo k požáru osobního auta zn. Oltcit.

Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit místní občané, kteří za pomoci zahradní hadice bránili rozšíření požáru nejen na samotném voze, ale také zabránili poškození sousedního vozu zn. Seat.

Hasiči rozvinuli vysokotlaké vodní vedení a požár v motorovém prostoru zcela uhasili. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo ohledáno. Řidič auta uvedl, že při jízdě od Vršavy zpozoroval stoupající kouř pod kapotou, a proto s vozem zajel na parkoviště. Tam se požár rozhořel naplno a bylo nutné zavolat pomoc. Požár zničil celý motorový prostor, přední kapotu, čelní sklo a poškodil i část interiéru vozu. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 5.000 Kč. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivovém rozvodu auta.

Je na místě ocenit pomoc místních občanů, kteří rychlou pomocí zabránili větším škodám a dalším poškozením zaparkovaných aut na sídlišti.

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail
 

kpt. Bc. Ivo Mitáček

577 656 121
577 656 333
www.hzs-zlkraje.cz
ivo.mitacek@zlk.izscr.cz

  tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje
telefon
fax
Internet
e-mail